Banki

Analityk chce cofnięcia…

Analityk chce cofnięcia Polsce statusu rynku rozwiniętego
„Absurdem było klasyfikowanie Polski jako rynku rozwiniętego. Jest wręcz przeciwnie, najnowsze afery ujawniają skrajną korupcję na najwyższych szczeblach władzy, całkowity brak etyki i kompetencji urzędników mówi WP Andrew Hubert Willmann, weteran inwestowania na amerykańskiej giełdzie i szef firmy analitycznej z Nowego Jorku.”

„Odnośnie afer finansowych z Polski, planuję szeroko zakrojoną akcję informacyjną, wśród inwestorów i instytucji finansowych. Kolejne przekręty jak Amber Gold, afera GetBack czy aktualnie korupcja w KNF zdaje się niczego nie nauczyły polskich polityków. Zawiodły urzędy, które powinny stać na straży oszczędności inwestorów – grzmi Andrew Hubert Willmann. To były pracownik banku Merrill Lynch, inwestor giełdowy, obecnie prezes działającej w Toronto i Nowym Jorku, a istniejącej od 1987 roku firmy Aurum Analitica, która dostarczającej analiz biznesowych dla ponad 100 instytucji w 11 krajach. Willmann ma tysiące subskrybentów i uważa, że należą im się słowa prawdy. Dokładniej zamiast lukru, którym polewane są newsy z Polski, mocna dawka otrzeźwienia.”

„Całe to niby-prosperity polskiej gospodarki oparte jest na taniej robociźnie, montowniach dla spółek zagranicznych i konsumpcji. Wzrost gospodarki wspierany jest gigantyczną konsumpcją, ale to kosztem marnotrawionych funduszy europejskich i podatków klasy średniej”

Źródło: https://wiadomosci.wp.pl/afera-knf-dotarla-na-wall-street-analityk-chce-cofniecia-polsce-statusu-rynku-rozwinietego-6318641116849793a?fbclid=IwAR0CPV0SiSHAvaCzWRg_IwCXp25ujl3LhJN_ALlBVSyG1u4qHWZlMTgOeAY

#neuropa #aferaknf #finanse #gielda #banki