Banki

#gielda #gpw #banki #makler…

#gielda #gpw #banki #makler #inwestycje #finanse #bps

Moi Drodzy, opowiem tak krótko swoją historię z inwestowaniem. Kupiłem parę akcji w jednym banku. Po drodze jak zapłaciłem prowizję za te akcje to zacząłem się interesować czy na rynku jest jakiś dom maklerski, który nie chce 0.38% prowizji za sprzedaż/kupno akcji. Jest taki dom maklerski, jest nim DM BPS. Karze sobie płacić tylko 0.13% prowizji. Założyłem konto przez internet, wysłałem dokumenty, wpłaciłem 50 zł, rejestracja poszła bardzo sprawnie. Posiadają statica, jest to program do analizy technicznej akcji. Jest to bardzo dobry program, który w czasie rzeczywistym pokazuje analizy trendu itp. Jestem bardzo zadowolony z tego banku. Jest instrukcja obsługi dla konta, więc samouczek bardzo się przydaje.

Teraz najlepszy hicior. Próbowałem się skontaktować z pracownikami pierwszego banku z prośbą aby zeszli mi z prowizji bo mówię że jeśli nie zejdą to sprzedaję akcje i idę do drugiego banku. Próba jakiegokolwiek racjonalnego wytłumaczenia, prośby, nalegania, wysyłania email do pracowników wyższego szczebla niczego nie przyniosła.

Morał jest taki, najpierw lepiej zrobić dobrą analizę rynku a potem pakować się w bank. 1 bank ma to do siebie że ma dobrą platformę do edukacji, czasami tam zaglądam.

Dodam drugi morał, pierwsza fala kryzysu na giełdzie minęła, wzrosty już minęły, teraz jest czas konsolidacji, jest ogromna dywergencja na rynku amerykańskim i jest duże prawdopodobieństwo że ta bańka – bajka, kiedyś musi się skończyć. Polecam analizy Santander Bank Dom Maklerski na YT, mają bardzo dobre analizy rynku. mBank ma dobry serwis YT ale nie tak dobry jak Santander.

Jeśli jesteś świeżym inwestorem, poczytaj sobie w BOŚ stronę internetową poświęconą inwestowaniu, mają bardzo dobry serwis edukacyjny. Bez dobrej analizy, wiedzy, inwestowanie na giełdzie jest stąpaniem po bagnie, łatwo się zniechęcić i na pierwszej niezrealizowanej stracie, sprzedać akcje i mieć stratę i się zniechęcić.

Jedynie na chwilę obecną polecam temat banków, są tam duzi gracze, którzy „kręcą kółka”. Polega to na tym, że obniżają kurs przez tydzień lub 2 i przez kolejne 2 dni zawyżają kurs. Robią to od 2 miesięcy. Zabawa idzie im dobrze.

Polecam następujące bańki do „kręcenia kółek” – Millenium (moment zwyżkowy), Alior (ciągle trend spadkowy), Pekao, PKO BP (te 2 bańki są super karuzelą dla dużych ryb – jest już duża akumulacja akcji więc czekamy na wybicie),

Dobre bańki do długoterminowej inwestycji to Pekao SA i PKO BP, Santander, mBank. Są to bańki, które za 2-3 lata wrócą do swoich wcześniejszych wartości.

Polecam trading view – włączyć sobie oscylatory, wskaźniki (RSI, MACD), akumulacje. Jak ogarnie się powyższe wskaźniki to inwestycja staje się bardzo prosta.

Polecam oglądać trend i dobrze go zrozumieć jak grają gracze.

Nikomu nie polecam na chwilę obecną spółek gamingowych (zbyt duże przewartościowanie C/Z), spółek rolnych z Ukrainy – małe szanse że one urosną, (współczynnik C/Z jest bardzo niski ale małe obroty).

Długim łukiem proszę omijać fundusze inwestycyjne.

Wszystkim życzę dobrej analizy aktywów, poznanie analizy fundamentalnej i technicznej, dużo cierpliwości, i proszę się nie zniechęcać. Giełda jest dla cierpliwych. Bańki mają to do siebie, że są niedowartościowane więc tutaj można ciągle się uczyć na błędach i nawet jeśli kupi się na górce i trend spadnie, to prędzej czy później ten trend się odwróci. Można zawsze dokupić w dołku i uśrednić kurs akcji jak spadnie.

Piękny czas do inwestowania.