Banki

No to #aferaknf się rozwija….

No to #aferaknf się rozwija. Plus Bank wydał komunikat w którym informuje, że pan Grzegorz zasiada w radzie nadzorczej od lipca br. Podobno stało się tak z rekomendacji ……….prezesa KNF. Ciekawe czy jeszcze w jakiś instytucjach siedzą ludzie, po których biznes nagle wyciągnął ręce ( ͡° ͜ʖ ͡°) Źródło: https://stooq.pl/n/?f=1261799

Radca prawny Grzegorz Kowalczyk, którego nazwisko pojawiło się w kontekście opisanego przez „GW” spotkania szefa KNF Markiem Chrzanowskim z właścicielem Getin Noble Banku i Idea Banku Leszkiem Czarneckim, „od lipca br. zasiada w Radzie Nadzorczej Plus Banku pobierając identycznie wynagrodzenie, jak pozostali członkowie Rady” – napisał w oświadczeniu rzecznik prasowy Zygmunta Solorza – właściciela Plus Banku, Tomasz Matwiejczuk.

„W celu zapewnienia pełnej transparentności działań banku (Plus Banku – PAP), właściciel, jak i przedstawiciele Rady Nadzorczej wyrazili pełną chęć i gotowość do współpracy z urzędem, jakim jest Komisja Nadzoru Finansowego, w tym między innymi poprzez wyznaczenie przez KNF swojego przedstawiciela w Radzie Nadzorczej banku. Przewodniczący KNF rekomendował pana Grzegorza Kowalczyka” – napisał Tomasz Matwiejczuk.

„Pan Grzegorz Kowalczyk został powołany w skład Rady Nadzorczej Plus Banku w końcu lipca bieżącego roku po wygaśnięciu kadencji poprzedniej rady. Wszyscy członkowie Rady Nadzorczej otrzymują takie samo wynagrodzenie, określone przez odpowiednie regulaminy wewnątrzorganizacyjne. Jest ono identyczne z tym, jakie pobierali członkowie rady poprzedniej kadencji” – czytamy w oświadczeniu.

„Wynagrodzenie z tytułu zasiadania w Radzie Nadzorczej (Plus Banku – PAP) jest jedynym i wyłącznym, jakie otrzymuje Pan Grzegorz Kowalczyk” – dodał w oświadczeniu rzecznik. (PAP)

#neuropa #finanse #banki #polityka