Banki

Ten cykl, w którym jesteśmy,…

Ten cykl, w którym jesteśmy, zakończy się wielkim globalnym bankructwem – twierdzi doświadczony trader David Hunter.

Stosunkowo szybko opanowana sytuacja gospodarcza po krachu spowodowanym Covid19 daje nadzieję na kolejne lata bogacenia się społeczeństwa i podwyższanie standardu życia. Czy wrażenie to nie jest jednak iluzoryczne?

Zdaniem Davida Huntera, rynek akcji ma za sobą 40 niezwykle udanych lat, które wynikają głównie z ekspansji monetarnej. „Wydaje mi się, że dochodzimy do szczytów hossy w tym wielkim cyklu. Upadek będzie długi i bolesny. Ten cykl zakończy się wielkim globalnym bankructwem”

Wpływ cykli koniunkturalnych na gospodarkę oczywiście ma ogromne znaczenie. Na naszych pracodawców, budżet państwa w którym żyjemy oraz kształtowanie cen. Warto jednak pochylić się nad tym jak silna recesja może wpłynąć na nasze finanse osobiste. Większość z nas nie wie czym jest kryzys, nasze pokolenie po prostu go nie poznało. Aktualnie wchodzimy w pierwszy od 30 lat w Polsce okres recesji

Konsumpcjonizm zdecydowanie nie jest sposobem na zbilansowane i dobrze poukładane finanse. Krótkoterminowe postrzeganie swoich spraw finansowych może doprowadzić do pogorszenia się stanu materialnego gdy przyjdzie kryzys. Warto kierować się zasadami planowania decyzji finansowych z wyprzedzeniem. Czasy nadwyżek finansowych odpowiednio spożytkować i dzięki nim zabezpieczyć przyszłą płynność.

Decyzję finansowe powinny być podejmowane w przemyślany i inteligentny sposób. Oszczędności powinny być ulokowane conajmniej na poziomie inflacji, a portfel dobrze zdyskwalifikowany. Jeśli chodzi o sprawy kredytowe i ubezpieczeniowe na bieżąco należy przeprowadzać audyt kosztów i dążyć do polepszania warunków tych umów. Jeśli szukasz pomocy w którymś z tych tematów mogę Ci bezpłatnie pomóc.

pokaż spoiler spoiler #finanse #ekonomia #gospodarka #kredythipoteczny #pieniadze #oszczedzanie #inwestycje #inwestowanie #banki #ubezpieczenia